Nefertiti, pomoz

Prostor pro představení dosud nerealizovaných projektů.
Uživatelský avatar
Jirka
Eliášův plamen
Příspěvky: 1919
Registrován: 24 srp 2007, 23:11
Představte se nám: .....
Pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefertiti pomoz

Příspěvek od Jirka »

Tohle téma jsme kdysi už nakousli a myslím, že jsme došli k tomu, že hlavní problém je ve "virtualitě" toho našeho počínání. Mudrování a komplikování jednoduchých problémů moc lákavé není :lol: Kdybychom měli více praktickou a hmatatelnou realizaci, pak by to bylo rozhodně jednodušší. Proto si myslím, že bych "nelákal" na to, jak to tu vypadá, ale jak může. Tí mám na mysli, že potřebujeme více té "umělecké tvořivosti", stability, apod.

Brrr tolik stereotypů :oops: :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Nefertiti
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 142
Registrován: 27 lis 2009, 01:04
Představte se nám: No důvod - jeden váš člen, mě naverboval - že prý bych měla. A mimochodem - měl tu hodit Masaryka, tak snad to už udělal. Takže se hlásím teda - mušketýři :o)
Jméno: JI
Pohlaví: Žena
Bydliště: Hranice

Re: Nefertiti pomoz

Příspěvek od Nefertiti »

Já se omlouvám, jsem trošku teď opět časově vytížená. Momentálně se snažím makat na Hradech jako správních jednotkách a taky to sem po zdárném ukončení umístím. Ale k věci. Na co sem nalákat ženy? Na nic. Žen vlastenek je asi opravdu málo a když už jsou, tak co jim tady chcete nabídnout? Já sama se teď dostávám do fáze, že se mi tady pár věcí nelíbí, ale protože je tu tak 98% mužů, tak ať si to dělají po svým že jo. Moje představa o vlastencích byla naprosto jiná... Ženy všeobecně nejsou stavěny na nějaké tlachání tady na fóru - a odhaduji, že z 90% tady pro ně nejsou ani zajímavá témata. Málokterá žena se stará o právo, politika je nudná a chaotická, ekonomika nezáživná, sport je spíše vyžití mužů a současná témata? Radši půjdou na kavčo s kámoškou, než tady rozebírat svět.
To je pořád to, na co tady už nějakou dobu narážím. Je tady žalostně slabá iniciativa a když už je, tak se směřuje momentálně na časopis - stejně si ho žádná holka nepřečte nikdy celý. Stačí projet třeba 3 články a odchod. Některé články jsou moc pěkné a zajímavé, ale zase vlastenecké, takže si je možná přečtu já a Lamo a ostatní ženy nezaujme ani nadpis. A to nepočítám ty články, které mají filozofický ráz - tlachání o ničem třeba i na 2 stránky. Já vím, že pro muže je to zajímavé, no pro ženy ne. Takže jim můžeme nabídnou fórum - asi z 10%, ČEP vůbec a pak co? No možná jedině poezii, ale ta je dnes na ústupu.

Pokud budeme chtít zaujmout mladší generace, tak čím? To, co ty mladší holky považují za normální a cool vole, tak na to tady má většina jiný názor a holky v takovém věku jsou velice háklivé na názory, pro ně je to kérka vole a né názor, takže se tady jednoduše nenechají prudit.

Já říkám, že dokud tady nebude stabilní a zajímavá základna, tak nenalákáte ani fň. Vezměme to z jiného hlediska - co láká všechny generace a co frčí? Tak to jsou časáky jako History, Živá Historie, Epocha.... takže opět a zase tvorba, která tady ABSOLUTNĚ NENÍ a ta by tu HLAVNĚ MĚLA BÝT. Co fórum - komu to něco dá? Pokud se něco bude chtít někdo nový dozvědět, tak se musí proklikat na témata, pročítat příspěvky, posouvat se zpět - a to je PROBLÉM. Jací jsou dnes především lidi? POHODLNÍ. Proč by měli jít třeba do kina, když se můžou kouknout online doma, bez práce, zadáčo. Proč by se teda měl někdo proklikávat fórem, aby se něco dozvěděl?

Já od té doby, co jsem tady se tu snažím zavést to, co mi tady chybí celou tu dobu a to je ten příšerně šíleně nevyužitý potenciál! Kolik je tady úžasných lidiček, které mají různé zájmy a znalosti a o kolik by mohli obohatit tuto stránku. Nemůžeme nikoho donutit, ať něco dělá bohužel. Ale ty návrhy, co tady neustále omýlám by se měly propracovat a to HLAVNĚ a RYCHLE - to je podle mě největší vyhlídka budoucnosti.
To je sekce - NAVŠTÍVILI JSME, která je v plenkách. Lidi chtějí vědět, co v jakém kraji je, kam se mohou podívat, co mohou navštívit, co za to stojí, co ne - reference. Všichni se pohybujeme někde po ČR to by se dalo tak krásně propracovat. To přitáhne si myslím všechny, kteří budou chtějí něco vědět o krajích. Cestovní ruch je neustále na vzestupu a spojit ho s historii - je super nápad.

Dále sekce zajímavosti, nebo co jsme možná nevěděli - název je čistě pracovní stále. A ta by měla zahrnovat všechny zajímavosti z různých míst v ČR. Na to spoléhám jako lepidlo pro ženy. Ženy mají rády drby prostě, každá se tomu brání, ale je to tak. Ony chtějí vědět informace typu - teď mě zrovna napadla Sisi -její povaha, její smrt nebo Prechta z Rožumberka, Záviš - ale ne jen osobnosti, ale třeba i pověsti, které se váží k nějakým místům. Nevysvětlitelné věci, záhady. Ale také to, co se skutečně stalo - Lidice. Se podívejte na novu a její Týden, vždyť to je zajímavé přeci. Nic takového se tu zatím neobjevilo. Chce to taky si sednou a něco třeba přežvýkat, napsat, dát sem.

A nově to může být i sekce Patriotoma.
Málokdo tady se postaví čelem tomu, co tady říkám, radši zavře oči a nebude se mu to líbit.
i o jednu kapku stoupne moře.
Uživatelský avatar
Petr
Eliášův plamen
Příspěvky: 7756
Registrován: 23 srp 2007, 01:20
Představte se nám: Jsem admin.
Jméno: Petr
Pohlaví: Muž
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefertiti pomoz

Příspěvek od Petr »

Málokterá žena se stará o právo, politika je nudná a chaotická, ekonomika nezáživná, sport je spíše vyžití mužů a současná témata? Radši půjdou na kavčo s kámoškou, než tady rozebírat svět.
Dovolím si hrubě nesouhlasit. Minimálně mých 40 spolužaček tohle silně zajímá, nehledě na holky z Inventury demokracie (těch je pár, asi 6), a už vůbec nemluvě o holkách z politologie. Celkově jich jsou ne desítky, ale stovky. Takže jistá nezanedbatelná část naší milejší populace se o takové věci zajímá a to nejen povrchně. Ba by mě kdejaká z nich vědomostmi pěkně ochcala. :oops:

Ale jinak máte s Tokromem pravdu. Že vše závisí na práci. Jak říkám, až bude systém, bude to jednodušší, takhle kdybyste mi poslali životopisy všech panovníků a hokejistů, kteří kdy hráli hokej od první ligy do poslední ligy na rybníku, tak to prostě moc nepomůže. Protože je to hrozně pomalé a krkolomné to přidávat. Já mám taky hromady materiálu, leckterý už předpracovaný. Ale do finální podoby to v současné době jde převést velice nesnadno.
Obrázek
Obrázek

Opravdová láska k národu je věc velmi krásná; u slušného a čestného člověka se rozumí sama sebou; proto se o ní mnoho nemluví, tak jako slušný muž nevytrubuje do světa svou lásku k ženě a rodině.

Tomáš Garrigue Masaryk
Uživatelský avatar
Tokrom
Eliášův plamen
Příspěvky: 1338
Registrován: 02 pro 2007, 11:47
Představte se nám: Cítím se vlastencem, novodobá historie této země je mým koníčkem a chci se dostat na diskusi, kde očekávám lidi podobně smýšlející.
Pohlaví: Muž
Bydliště: Karviná

Re: Nefertiti pomoz

Příspěvek od Tokrom »

Vím, že na stránky se to dává špatně a pomalu, ale to neznamená, že do doby než bude systém, se nemůže psát "do šuplíku", abychom pak měli nějakou zásobu. Teď vím, že Majk udělal Wintona, ten se tam taky časem dá.
Ale jde taky o to forum. Když tam budou ty místa a města, tak sem můžou psát lidi ze všech koutů republiky, co je u nic zajímavé a klidně se to pak může dát i na stránky.
A těch pár desítek holek, které se zajímají o politiku... no... Věřím, že ony mají určitě zajímavější stránky a když náhodou narazí na vlastence, je malá pravděpodobnost, že jich tu pár "zakotví".
Buď se stránky/fórum udělají tak, že budou lákat jen velmi malou část populace nebo se pokusíme udělat zajímavé různorodé témata a některé i třeba "uměle" držet při životě a tím nalákat větší množství uživatelů.
Ekonomicky řečeno, máme nějaký produkt, který musíme prodat. Takže ho budeme muset asi trochu inovovat...
Vlast nemůže existovat bez svobody, svoboda bez ctnosti a ctnost bez občanů.
Jean Jacques Rousseau
Uživatelský avatar
Petr
Eliášův plamen
Příspěvky: 7756
Registrován: 23 srp 2007, 01:20
Představte se nám: Jsem admin.
Jméno: Petr
Pohlaví: Muž
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefertiti pomoz

Příspěvek od Petr »

Tímhle myšlením to rovnou můžem zabalit, protože valná většina populace ti sem nepřijde. Ekonomickej pohled není dobrej, už jen proto, že mi nepotřebuje vydělat. :wink:
Obrázek
Obrázek

Opravdová láska k národu je věc velmi krásná; u slušného a čestného člověka se rozumí sama sebou; proto se o ní mnoho nemluví, tak jako slušný muž nevytrubuje do světa svou lásku k ženě a rodině.

Tomáš Garrigue Masaryk
Patriotom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 155
Registrován: 31 kvě 2010, 19:14
Představte se nám: Chci přispívat do diskuzí.
Pohlaví: Muž

Re: Nefertiti pomoz

Příspěvek od Patriotom »

Moc se mi líbí Nefertitin nápad na sekci "NAVŠTÍVILI JSME". Pokud jsem z názvu dobře pochopil, asi by to měl být soubor "recenzí" jednotlivých výletů a míst po ČR, což je myslím něco, co se na internetu hodně hledá. Určitě by nebylo na škodu vytvořit k sekci na fóru i samostatnou stránku, ale to už je věc správců..
Uživatelský avatar
MareCzech
Vlastenec
Příspěvky: 543
Registrován: 22 úno 2009, 22:20
Představte se nám: Cítím se jako vlastenec a proto chci být členem fóra vlastenci.cz
Jméno: Marek Kroufek
Pohlaví: Muž
Bydliště: Praha 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefertiti pomoz

Příspěvek od MareCzech »

To vůbec není špatný nápad, hodit to jako samostatný projekt, třeba poznej.vlast.cz
Jenom najít někoho, kdo by to dělal.
"Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat." - Voltaire
Uživatelský avatar
LAamo
Eliášův plamen
Příspěvky: 492
Registrován: 19 lis 2009, 20:46
Představte se nám: Zvědavost a možnost podílet se na diskuzi
Jméno: Petra
Pohlaví: Žena

Re: Nefertiti pomoz

Příspěvek od LAamo »

Takový str. kam každý přihazuje znám s tím, že se tam píše, jak je výlet/trasa vhodná pro jednotlivý druh postižení ₍vozíček, nevidomý...)
Služba!
Život je krátký... abychom si lhali.
Uživatelský avatar
Nefertiti
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 142
Registrován: 27 lis 2009, 01:04
Představte se nám: No důvod - jeden váš člen, mě naverboval - že prý bych měla. A mimochodem - měl tu hodit Masaryka, tak snad to už udělal. Takže se hlásím teda - mušketýři :o)
Jméno: JI
Pohlaví: Žena
Bydliště: Hranice

Re: Nefertiti pomoz

Příspěvek od Nefertiti »

Peťka: Tak ono to asi taky záleží hodně na oboru, kde se pohybuješ. Já sice jsem něco jako ekonomka - stříknutá vším možným. A že bych u nějaké ženy zaznamenala zájem v těchto oblastech? To právě ne. Politiku znají vesměs povrchně a spíše je baví nadávat jako všechny ostatní na ten bordel tady nebo srovnávat s minulým režimem, což srovnávat ve škole musíme. S vědou je to tak napůl. Znám holky, které se zajímají +- jako běžní občané třeba o biologii, astrologii atd...ale znám i holky, které si vybírají z vědy pasáže. Inovační boj proti vráskám, redukce váhy, antikoncepce, prodlužování vlasů, účesy, moda atd.. Vzestup zaznamenal sport - protože trendem je žít aktivně. TAkže se holky zajímají o různé typy sportů a zkoumají, co se skrývá pod novými názvy typu Zumba, power Joga atd..A velice oblíbené téma u všech věkových kategorií - celebrity. Obrovský úspěch zaznamenala ted TV Prima a její VIP zprávy :D já se taky občas ráda podívám, když to zrovna stihnu teda. Ty jakožto novinář musíš mít všechny tyhle info - to se předpokládá k tvému výkonu práce. Takže předpokládám, že i tvé okolí, co studuje i třeba jen podobné programy jsou na tom podobně. Pak ovšem tím lépe - rovnou jim stránky navrhni, protože pokud se o to opravdu zajímají, určitě je forum osloví. A pro nás to bude taky dobré, protože si rozšíříme vzorek :)

Z mého pohledu mohou oslovit současně na vlastencích (především dívky) básně LAamy. LAamo ty tu máš krásné pole působnosti. Každá si pamatuje tu éru (i já ji zažila), jak jsme si psali básničky někam a pak je třeba posílali drahé polovičce, nebo jen četli mezi holkama, která má hezčí básničku. Já si myslím, že tohle nevymizelo. Jen už se pohybuju v okruhu starších lidí, tak nemám objektivní pohled na mladé holky. Každopádně tvoje básně jsou velice krásné a oslovující. Nejsem technický typ, ale...kdyby tak mohl nějak třeba google zareágovat a vyhodit do nabídky tvé básničky, které by byly dostupné i bez registrace, tak si myslím, že minimálně by upoutaly pozornost i na samotnou stránku. A mladé holky bývají zkoumavé a rády někam patří. S tím googlem ale chápu, že je to asi problém. Tuším mi někdo říkal, že je to snad placené?Ovšem já mám info nevím z kolikáté ruky. Třeba zkusit doplnit ještě poezii milostnou (o níž je mezi námi děvčaty největší zájem). Tak si myslím, že by to za pokus stálo. Minimálně to byl pokus.

Patriotom: tak tak, správně pochopil. Ovšem k té sekci. Jak říká LAamo takových stránek možná je, ale když nemáš přesné adresy, tak ti to nevyhodí. Tak například já jsem nedávno v Čechách hledala něco v okolí a žádná taková stránka, jak tady píšete se mi ani v google ani v seznamu nevyjela. Pokud už takové nějaké stránky jsou, je to např. kudyznudy - tu jedinou znám, je mediálně proslulá. Ovšem možná jako ty ostatní fungují na propagaci. Což já bych si takhle nějak nepředstavovala. Viděla bych to více spontálně, více košér. Na těch mediálních stránkách je skrytý ekonomický podtext - takže trasy tam jsou super kolem nějaké pěkné hospůdky, hotýlku - odkud si myslíte, že ty stránky získávají prachy na reklamu? Pokud tady někdo zmíní, že cestou někam potkal výbornou hospůdku jménem, budiž. Ale nechci to směřovat stylem jídlo-ubytování. To ať si každý najde - na to je opravdu stránek dost. Představa je pořád stejná - mapa s výběrem krajů- rozklikneš kraj a tam budou od různých lidiček tady na foru zajímavosti, ale jako by fakta+recenze. Takže například zámek, otvíračka(nemusí být, když tam bude přímo odkaz na ten zámek, at si to každý přečte, přeci jen to obnuvjí a mění) - rezence(dlouhá prohlídka, nudný průvodce, super prohlídka, atrakce). Takže když pak budu chtít někam jet, podívám se, co by mě zaujalo a navštívím to. Může to být propojené nějakým odkazem i s tou další sekcí. Třeba si přečtu, jaké zajímavosti se staly v okolí.
Teď o víkendu jsem zjistila např. jaký je zájem o místa, kde se něco točilo. Např. Máchalova chalupa. Rybník z filmu Jak dostat tatínka do polepšovny. To jsou zajímavosti.

Jde o to, že to jsou věci, které jsou snadno dostupné každému, každý jsme z nějakého kouta Čr, kde to nějakým způsobem známe. Že to mají i jiné stránky. Když dva pekaři pečou chleba, neznamená to, že chutná stejně. Ale jak říkám, nutit nikoho nemůžeme. Pokud máte někdo lepší nápad - sem s ním.

V nejlepším případě - kdyby se to chytlo, tak v tom nejvyšším stádiu by se pak třeba do té sekce mohly vkládat i věci, které už by nám nabízeli samotné obce. Třeba termíny Jarmarků apod. To už by byl opravdu vrchol, zase si nedělám tak velké iluze, jen nastiňuji, kam by se to až mohlo vyvinout. A jestli se ptáte, která obec by to nabídla. Byste se divili, to je pro ně propagace zadarmo-tak to posílají do různých rádii typu Čas apod. Čím více lidí se o tom dozví, tím pro ně lépe. Případně pokud by byly finanční problémy na stránkách, dalo by se za to něco zúčtovat. Ale to už je opravdu hodně hudba budoucnosti.
i o jednu kapku stoupne moře.
Patriotom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 155
Registrován: 31 kvě 2010, 19:14
Představte se nám: Chci přispívat do diskuzí.
Pohlaví: Muž

Re: Nefertiti pomoz

Příspěvek od Patriotom »

Nefertiti:
To hledání podobných stránek je těžký, to máš pravdu, už jenom proto, že pro tenhle typ stránky neexistuje žádný zaběhlý jméno. Zkusil jsem to, a zadal jsem do Googlu první, co by mě asi napadlo- "výlety". První stránka, která se mi zobrazí, je celkem nevzhledná, reklamou na encyklopedie, mapy, pensiony a restauranty překypující webovka CeskeVylety.cz. Už jenom z toho, že hned na první stránce tvoří snad 60% prostoru reklama je asi jasný, oč se jedná. Navíc stránka nabízí takovej celkem neosobní systém vyhledávání.
Hlavní tahoun Tvého nápadu by asi mělo být to, že se na tvorbě podílí velké množství lidí, a ne jenom tým čítající pár lidí jak to bejvá na těch ostatních, je to tak?

Tenhle prostor bejvá v zahraničí vyplněnej státníma projektama, který platěj daňoví poplatníci, ale u nás mám pocit nic takovýho zatím není ( "Dovolená v Česku- to letí" jsem nezkoumal, ale myslím že to je hlavně o ubytování. A když někdo hledá výlet, hledá asi něco co by nemělo bejt moc časově náročný- nejlíp ráno vyrazit a večer se vrátit, nebo přes víkend.)

Potom ještě vyhledávač najde dalších pár stránek, který by první jako z oka vypadlym, prostě šeď, nepřehlednost, reklama..

A jenom stránka http://vylety.kdykde.cz/ a pár dalších nabízí přehled aktuálních událostí (jak jsi psala- jarmark atd..), což je podle mně další skvělej nápad.

Žádná převratná stránka se nenachází ani na Výlety.cz, na který má svoje stránky jakési Perníkové hejtmanství :) .
Zamčeno