Flobert

Zde můžete diskutovat o záležitostech, které jsou mimo hlavní téma stránek a fóra.
Zamčeno
Uživatelský avatar
František Kníže THUN
Horlivý diskutér
Příspěvky: 355
Registrován: 06 led 2010, 16:48
Představte se nám: "kdyby státu Rakouského nebylo, musili bychom v prospěch Europy, ba humanity samé přičiniti se co nejdříve, aby se utvořil."František Palacký
Jméno: Země Koruny české 1348 – 1918
Pohlaví: Muž
Bydliště: České království
Kontaktovat uživatele:

Flobert

Příspěvek od František Kníže THUN »

Flobert se po roce 1948 se ale v Československu staly víceméně nežádoucími „polozbraněmi“ a až díky současné legislativě si pomalu prožívají jakési znovuzrození. Palné zbraně s úsťovou energií střely nepřesahující 7,5 Joulu jsou dnes dle zákona zařazeny do kategorie „D“ (volně prodejné zbraně osobám starším 18ti let způsobilým k právním úkonům) a do nich se právě svým výkonem ideálně hodí náboje typu Flobert. Zdroj:http://www.alfa-proj.cz/infoservis/naps ... vo-a428226

Jen mi nepište, že tím nejde zabít člověk apod. blbosti, jde o zkušenosti a zábavu, jaké máme s touto polozbraní :) :wink:

-- Aktualizace provedena v 13 zář 2012, 12:22 --

Zajimavost pro ty co si myslí že Flobertka není nebezpečná:VRAŽDY FLOBERTKOU
mesto vrelo panikou.
RACTE! NEVÁHEJTE
VSTOUPIT!! DUM HRUZY VÁS
OCEKÁVÁ!!! mesto vrelo
panikou.

Rok 1936 zacal pro obyvatele Roudnice nad Labem vskutku tragicky - neznámý pachatel se totiž pokusil zavraždit dve ženy.

Ružena Jebavá, trináctiletá školacka s nápadne vyvinutým poprsím, šla 14. ledna kolem 13. hodiny se svou prítelkyní ze školy. Poblíž silnicní križovatky se zastavily u príkopu, aby si Ružena mohla upravit špatne dovrenou aktovku. V jinak liduprázdné krajine si všimly mladíka na bicyklu, který se blížil jejich smerem. Práve když dívky znovu vykrocily, Jebavá o nekolik metru vpredu, cyklista je dohonil. Zmírnil rychlost jízdy a aniž by co promluvil, vytáhl z kapsy pistoli, nasadil ji Jebavé na levou lopatku a vystrelil.

Pak ujel zhruba deset metru, otocil kolo. vrátil se k Jebavé a rekl jí: „Tady to máš!"

Postrelená školacka prežila jen zázrakem, když flobertkový projektil tesne minul srdecní sval.
Po cinu vždy pozmenil podobu bicyklu a pod záminkou nemoci nechodil ven. Flobertku měl půjčenou od strýce, kterému namluvil, že bude střílet po toulavých kočkách, pobíhajících po zahradě.

Krome pistole mel u sebe ješte sekeru, to pro prípad, že by strelná zbran selhala.zdroj:http://www.geocaching.com/seek/cache_de ... 2ade21ca83 (dům hrůzy)
“Co mi to sem posílají,” zlobil se učený, bělovlasý pán. “Co k tomu píšou? že zjistili bodnou ránu? Tihle venkovští doktoři,” vzdychla odborná autorita a dívala se zdálky na srdce Juraje Hordubala. “Napište: bodná rána vyloučena – otvor je příliš drobný – – je to průstřel srdečního svalu střelnou zbraní –malého kalibru – nejspíše flobertkou. A odneste to!”

“Tak to máme z Prahy doma,” vítal Gelnaj Biegla, když se vracel z Rybár. “Abyste věděl, Karlíčku, Hordubal nebyl proboden, ale zastřelen z flobertky. Tak.”

Bieglovi klesly ruce. “A co tomu říká náš doktor?”

“Co by říkal, zuří. Znáte ho přec, ne? A že prý trvá na svém. Inu, tak tedy flobertka. Kulička se sic nenašla, ale co dělat. Musíte hledat někoho, kdo má flobertku.” Povídky Karel Čapek

-- Aktualizace provedena v 16 zář 2012, 16:40 --

hrnek s
obedem. Zatímco byla
dívka k nemu otocena
zády, vzal z police
nabitou flobertovou
pistoli. Sotva se Jirina
otocila, strelil ji do
obliceje.
Obet se skácela k zemi.
Výstrel bylo prý slyšet
jen málo, protože
Štepánek predtím
schválne pustil co
nejhlasiteji radioprijímac.
Strela do hlavy byla
smrtelná, vrah ješte
dokonal dílo rovnež
smrtelným bodnutím
nožem do srdce obeti.
Pak odnesl telo do vany,
naplnené vodou, a
ostríhal mrtvé dívce
vlasy.
Na otázku, co chtel
udelat s telem, odpovedel
po krátkém zaváhání:
Touto myšlenkou je monarchie s legitimním panovníkem a zemský patriotismus, kterému je cizí nacionalismus , řídící se heslem "nic než národ".
Zamčeno