Hitler bojovník proti Habsburkům

Diskuse nejen o naší historii.
Zamčeno
Uživatelský avatar
František Kníže THUN
Horlivý diskutér
Příspěvky: 355
Registrován: 06 led 2010, 16:48
Představte se nám: "kdyby státu Rakouského nebylo, musili bychom v prospěch Europy, ba humanity samé přičiniti se co nejdříve, aby se utvořil."František Palacký
Jméno: Země Koruny české 1348 – 1918
Pohlaví: Muž
Bydliště: České království
Kontaktovat uživatele:

Hitler bojovník proti Habsburkům

Příspěvek od František Kníže THUN »

Také já jsem měl kdysi možnost už v poměrně ranném mládí účastnit se národnostního boje starého Rakouska. Sbíralo se na Jižní Marku a školský spolek, smyšlení se zdůrazňovalo chrpami a černo-červeno-žlutými barvami,zdravilo se "Heil" a místo císařské hymny se zpívalo raději "Deutschland iber alles", přes varování a tresty.....Tento učitel udělal z dějepisu můj oblíbený předmět. Ovšemže jsem se stal už tehdy mladým revolucionářem, čehož on snad dosáhnout nechtěl. Kdopak by také mohl pod vedením takového učitele studovat německé dějiny a nestát se nepřítelem státu, jehož panovnický dům tak neblahým způsobem ovlivňoval osudy národa? Kdo nakonec mohl ještě zachovávat věrnost císaři dynastii, která v minulosti i přítomnosti neustale zrazovala věc německého národa kvůli svému prospěchu? Mein Kampf - Adolf Hitler
Touto myšlenkou je monarchie s legitimním panovníkem a zemský patriotismus, kterému je cizí nacionalismus , řídící se heslem "nic než národ".
Uživatelský avatar
Petr
Eliášův plamen
Příspěvky: 7756
Registrován: 23 srp 2007, 01:20
Představte se nám: Jsem admin.
Jméno: Petr
Pohlaví: Muž
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Hitler bojovník proti Habsburkům

Příspěvek od Petr »

Tak jemu hlavně vadila "čechizace" Vídně. Tím ostatně Mein Kampf začíná (dál jsem nedočetl :D). Takže se ani nedivím, že se ohrazoval proti Habsburkům.
Obrázek
Obrázek

Opravdová láska k národu je věc velmi krásná; u slušného a čestného člověka se rozumí sama sebou; proto se o ní mnoho nemluví, tak jako slušný muž nevytrubuje do světa svou lásku k ženě a rodině.

Tomáš Garrigue Masaryk
Zamčeno