Jak dál

Včera, dnes a zítra...
Zamčeno
Jakub P.
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 30 říj 2012, 17:50
Představte se nám: Miluji svou vlast její dějiny bohužel však nenacházím ve svém okolí nikoho s kým bych si mohl popovídat a to jak o aktuálních tématech nebo o historii. Je mi 16 let, studuji střední školu, a bydlím v podkrkonoší
Jméno: J.P.
Pohlaví: Muž

Jak dál

Příspěvek od Jakub P. »

Dobrý den
jsem tu nový proto prosím omluvte případné špatné umístění příspěvku.
Děkuji

Není patrně nutno uvádět co se děje kolem nás .... Stačí se porozhlédnout a uvidíme kolem sebe jen chamtivost a zlobu. Politici se nad pojmem vlastenectví jen ušklíbají. No co ,že vždyť mají svá koryta ... Demokratické principy v podstatě nefungují ve volbách vítězí ten kdo víc naslibuje a kdo natiskne a rozvěsí víc barevnějších plakátů. Korupce ve vyšších orgánech se neřeší a pokud se někdo dokáže v senátu či sněmovně snížit k nadávkám jen se tomu pousmějeme.
Kolik lidí vlastně dnes ví kdo to byli ti legionáři nebo co to byl ten odboj ? Dovedeme jen nadávat na zvyšování cen . Neumíme se rozhlédnout po krásách naší vlasti nedokážeme vnímat to za co naši předkové bojovali za co trpěli a co pro budoucí generace chtěli. Kolik lidí skutečně dnes miluje svou vlast ? Radši se ani nesnažíme odpovědět. Buď kvůli tomu že nám to je fuk anebo proto , že by nás mohla zabolet odpověď.To že se dokážou vyskytnout ve vyšších instacích kreatury typu Schwarzenberg ( kvůli jeho výnosům proti Benešovým dekretům ) či Rath a jiní svědčí o tom že morální struktura státu a jeho obyvatel jde do háje.
Co myslíte kam spěje naše zem ? Myslíte si že ještě vůbec naučíme lva řvát jako dřív ? Že dokážeme bojovat za své ideály ?

Děkuji za přečtení , názor popř. kritiku.

Hezký den
Uživatelský avatar
Jirka
Eliášův plamen
Příspěvky: 1919
Registrován: 24 srp 2007, 23:11
Představte se nám: .....
Pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dál

Příspěvek od Jirka »

Není to slavné, ale hlavně nepropadat panice :) Třeba si nemyslím, že jde snadno říci, že "demokratické principy v podstatě nefungují". Ono často se myslí, že za pociťovaným špatným stavem společnosti je něco velikého, že za velkým problémem musí být veliká příčina - třeba že "nefunguje demokracie". Ale domnívám se, že v současné České republice jde "jen" o akumulaci malých neřestí, malých ústupků, hloupých omylů, malých nevědomostí, osobních záští, nenávisti a nedorozumění, které jsou tak nějak všeobecně rozprostřené. Ono jde spíše o neschopnost, než amorálnost a vyloženou špatnost. Nejde ani tak o krizi demokracie, jako o spíše o nezájem o to, co to znamená být demokratem. Vlastně naznačuji to samé, jako když Ty mluvíš o "neschopnosti rozhlédnout se po krásách vlasti", s tím souhlasím, nezájem o Druhé, o jiné ... držet se ve svém proudu na dálnici a jet kupředu, takový je náš veřejný život. A rozdílem nejsou ani mnohá vlastenectví a nacionalismy, které jsou často stejně bezohledné.

Když řeknu možná fádní poučku - demokracie nebude bez výchovy k demokracii, takže na jednu stranu si asi vedeme po dvaceti letech vcelku dobře a na druhou se asi musíme ptát nejdříve sebe samých - co můžeme lépe udělat, než se ve volném čase onu demokracii sami učit? Líbí se mi, že Masaryk mluví především o "drobné práci" spíše než o "boji za ideály".

Ještě by k tomu, co jsi napsal, doplnil, že neumíme politiky ani správně kritizovat, což pak vede k představám o "revolučních řešení." Třeba ta nešťastná Holešovská výzva, která se deklarovala, že chce "konečně zavést demokracii" a ve skutečnosti šlo o krajní neporozumění demokracie a dokonce její ohrožením. Ne všichni, kdo vidí a mluví o problémech jim rozumí ... a ti kdo jsou nejhlasitější jsou - jak ukazují dějiny a zkušenost - nejvíce "mimo mísu" :)

Pokud bych měl odpovědět na to otázku "jak dál?", tak myslím, že stát musí co nejdříve provést radikální reformu školství ... co se týče tématu zadlužování, tak to je problém globální a jde spíše než o problém/krizi, tak o 'normální' fungování všech ekonomických subjektů a řešením nejsou prostě škrty, ale zásadnější změna, kterou si dnes asi nedovedeme ani představit - prostě dělat z toho strašáka není dobré. Základem do budoucna je lokální hospodářství, nadnárodní spolupráce a uznání rozdílů, úcta k přírodě a společnému vlastnictví ("vlast"), volně šiřitelné vědění a informace, pevná občanská společnost, no šlo by vyjmenovat celou kupu věcí :D ... Každopádně tyhle "odpovědi" nejsou řešitelné pouze skrze stát, ale člověk může začít u sebe :) A v tom velmi zaostáváme, totiž že stále věříme, že vysoká politika má zásadně zlepšit náš život, že aby se něco změnilo musí se všichni začít chovat jinak a začít dodržovat pravidla. To ale spíše vede k ještě většímu rozkladu společnosti..

Nevím, zda tento článek řekne něco zajímavého, ale tuším :), že jsem v něm řešil problémy, které tady byly naznačeny : http://blog.vlastenci.cz/uvahy/demokraticka-instituce/
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr
Eliášův plamen
Příspěvky: 7756
Registrován: 23 srp 2007, 01:20
Představte se nám: Jsem admin.
Jméno: Petr
Pohlaví: Muž
Bydliště: Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dál

Příspěvek od Petr »

Já se jen vyjádřím k té "kreatuře" (a podotýkám, že jsem Karla Schwarzenberga volil, byť to rozhodně nebyl můj favorit - ten se voleb odmítl účastnit). Přirovnávat K. S. k Rathovi je trochu moc. Jeho výroky (nikoliv výnosy) ohledně Benešových dekretů byly vcelku v pořádku. On nebyl proti nim, jen si postěžoval, že to bylo radikální řešení a že dnes by za takové řešení šel Beneš k soudu. Což je dost pravděpodobně pravda. Ostatně, ani já nejsem potěšený z odsunu Němců jako takového (vedlo to k úpadku pohraničí, kam pak komunistická vláda nastěhovala Romy). Ale proti samotnému odsunu nejsem, protože po válce nešlo dělat nic jiného, prostě už tu zůstat nemohli, ale je to opravdu krajní řešení. Mnohem víc mi na Karlu Schwarzenbergovi vadí to, že už prostě sešel, ty mrtvice mu taky moc nepomohly, a proto nejen špatně mluví, ale hlavně spí. Takže by bylo nejlepší, kdyby z politiky odešel. Bohužel, je to asi náš nejlepší ministr (a nejspíš vůbec politik) od roku 1993. A až na jeho názor na Kosovo, stojím za ním. Podotkl bych, že jeho rodina, to byli čeští vlastenci, kteří se např. chtěli v roce 1938 bránit proti Německu a on sám v zahraničí vyvíjel činnost proti komunistickému Československu (což se o řadě českých emigrantů moc říct nedá). Takže tak.
Obrázek
Obrázek

Opravdová láska k národu je věc velmi krásná; u slušného a čestného člověka se rozumí sama sebou; proto se o ní mnoho nemluví, tak jako slušný muž nevytrubuje do světa svou lásku k ženě a rodině.

Tomáš Garrigue Masaryk
Mojmír
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 08 úno 2014, 10:43
Představte se nám: Ahoj, chci tady pokecat s někým, kdo má podobné názory a je hrdý na zemi ve které žije.
Jméno: Mojmír
Pohlaví: Muž

Re: Jak dál

Příspěvek od Mojmír »

Ahoj všem, osobně bych si z toho nic nedělal. Musíme to brát tak, že lidi jsou prostě chamtiví a dokáží být zlí. Běžte dnes do obchodu-nikdo vám neuhne, tlačí se na vás, předbíhají ve frontě. Myslím, že nejlepší je se nad to povznést a být pořád slušný. Prostě být (nebo se snažit) lepší než oni. I když vše má své meze, pokud někdo zajde daleko, upozorním ho na to. Mám to vyzkoušeno-slušně,rázně a jasně, pane nezlobte se, ale já tady byl před Vámi! Ale chování některých lidí je opravdu hrozné, ale je to nešvar, který nesouvisí s dobou, ale s tím jak se lidé k sobě chovají navzájem. Chyba bude ve výchově, ne v politickém režimu. Ve škole už se pomalu nesmí vychovávat a lidi jsou doma agresivnější, ptom se tak chovají i na ulici, na kole, za volantem. Pokud politik krade, nemůžeme začít krást i my, musíme ho za to potrestat. Pokud to nejde přes soudy, tak ho ztrestáme přes volby. Nebo petici za jeho sesazení. Akorát je mě jasné, že by člověk dnes nedělal nic jiného, než pořád podepisoval petice za sesazení politiků.
Důležité je vytrvat a nemít z toho těžkou hlavu (i když je to mnohdy těžké) , naši předci přežili daleko těžší doby . Ale sám mám kolikrát problém nebýt sprostý, když se dívám na zprávy.
Jan Naděj
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 09 dub 2014, 15:04
Představte se nám: Hledám stejně smýšlející lidi jako jsem já.Ty kteří mají celý život před sebou a nechtějí kolaborovat za prací kvůli těm vlastizrádcům kteří zde určují pravidla.Víra v lepší republiku to je to co mne drží!!!
Jméno: Jan
Pohlaví: Muž

Re: Jak dál

Příspěvek od Jan Naděj »

Koukám jaký máte všichni přehled opravdu klobouk dolů nic ve zlém.Snad se naše kroky střetnou ve správnou dobu na správném místě bratři moji. :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz:
Pravda zvítězí, ale dá to fušku. Jan Masaryk
Zamčeno