Stránka 1 z 1

Postbellum

Napsal: 13 zář 2008, 20:44
od Idaho
Nejdříve, prosím, vzpomeňte na statečně muže a žený, kteří bojovali za naši svobodu, demokracii a přežití...

http://www.postbellum.cz/
Tato organizace vyhledává lidí, kteří bojovali ve 2. světové válce nebo byli perzekuování v 50. letech. České vlastence, kteří nasazovali život za svou zemi. Samozřejmě existuji organizace přes, které je možno takové lidi hledat, ale spoustu z nich není registrováno v nějáké organizaci. Já třeba našel takového člověka, který žije v Ostravě. Byl v odboji (Masarykovi gardy) a natočil jsem s ním rozhovor. Hledat tyto lidi je složité, ale určitě to má význam. Chystá se projekt ve kterém budou tito lidé tzv. PAMĚŤ NÁRODA. Databáze obsahuje audio záznam (z něhož se vytvoří přepis), fotografie a další záznamy.
Pokud znáte člověka, který by byl vhodný k natáčení, tak se prosím mi prosím napište. Jde o čas, protože pamětníku je stále méně a za pár let už nebudu skoro vůbec. V tomto případě se skládá pomoc v podobě informace o "zapadlém" vlastenci...... :cz:

Napsal Ghatos

Kolektiv Vlastenců na 100% podporuje tento projekt
Vedoucí projektu KV - Idaho

Re: Pro ty, kteří nasazovali život za naši svobodu!

Napsal: 14 zář 2008, 00:35
od ghatos
Tady je pár poznámek:
1) Hledáme kontakty celorepublikově.
2) Zjistěte jméno a příjmení pamětníka.
3) Zjistěte jeho příběh.
4) Hledáme válečné veterány, totálně nasazené, lidi z koncentračních táborů, politické vězně 50. let, rok 1968....prostě zajímavé příběhy našich dějin.
5) Pište na tyto stránky, ať můžeme komunikovat.

Chtěl bych všem již předem poděkovat za snahu. Nejedná se o nějáký nesmyslný malý projekt. Má se jednat o překvapení, ale pár informací mohu prozradit, jelikož jsem administrátor.
Symbolicky 28.10 2008 bude možná otevřena speciální internetová stránka, kde budou zveřejněny příběhy pamětníků, kteří jsou již kompletně zpracování.


A teď to nejdůležitější. Proč se dělá tento projekt? Je to živá paměť českého národa - historické bohatství ČR. ČR povede předsednictví EU a databáze má sloužit k představení našeho národa ostatním státům světa. O české historii a odboji existují zkreslené představy v ostatních státech, to chceme změnit. Vzpomínky pamětníků jsou přeloženy do angličtiny a postupně se budou překládat do ostatních jazyků.
:cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz: :cz:

Re: Pro ty, kteří nasazovali život za naši svobodu!

Napsal: 14 zář 2008, 00:44
od Petr
To vypadá opravdu zajímavě. Škoda že neznám žádného pamětníka. :(

Re: Pro ty, kteří nasazovali život za naši svobodu!

Napsal: 14 zář 2008, 00:52
od ghatos
To ani nevadí, já třeba zašel do domova důchodců, kde jsem někoho našel. Nebo se zeptat lidí z matriky. Hledat ve větších městech se dá dobře, ale horší je to v menších městech nebo vesnicích, kterých je u nás strašně moc.

Re: Pro ty, kteří nasazovali život za naši svobodu!

Napsal: 15 zář 2008, 17:32
od Bler
já sem z malého města a pokut se mi naskytne čas tak se zkusím u nás v muzeu a v knihovně poptat jestli nějaký lidi neznají
jo už znám jméno veterána o kterým sem psal. Přes jeho rodinný příslušníky ale nechtěli mi dát na něj kontakt ,ale mám ještě jeden nápad jak to získat :D :mrgreen:

Re: Pro ty, kteří nasazovali život za naši svobodu!

Napsal: 25 zář 2008, 18:13
od Bler
tak s tím veteránem to nepude s rodinou s ,kterou jsem se domlouval to nedopadlo dobře. nějak s nimi ukončili spojení a nestýkají se kvůli něčímu úmrtí spolu...

ale teď se spojuju s československými legionářemi v Ostravě. Tak bych nějakého snad mohl schrastit… :)

Re: Pro ty, kteří nasazovali život za naši svobodu!

Napsal: 03 led 2009, 01:00
od Krtek
Sakryš, škoda že tu nebyl internet o 15 let dřív... Jeden muj děda byl totálně nasazenej jako automechanik v německu a druhej nevim za co odsouzenej komančema v 50 letech na doživotí jako vlastizrádce. Bylo to za něco co dělal za protektorátu i když sem si na 100% jistej že klaborant nebyl. To už se asi nedozvim, oba to maj už dávno za sebou. :?