Akce

Fórum o.s. Svornost. Informace o organizačních záležitostech, akcích a novinkách, podněty a návrhy.
Zamčeno
TOM!K
Svornost
Představte se nám: vlastenectví
Pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Akce

Příspěvek od TOM!K » 30 srp 2009, 22:07

Petr píše:Vlastenecký koncert? A není lepší si zajít v říjnu na Smetanu? :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: ale víš jak jsem to myslel... :wink:

Šneba
Svornost
Představte se nám: svornost
Jméno: Honza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Šneba » 30 srp 2009, 22:57

Smetana tam nema dost basů a bubny :-D
Obrázek

Dušan
Eliášův plamen
Pohlaví: Žena
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dušan » 30 srp 2009, 23:02

Hehe....no, má tam asi 15 kontrabasů a taky pěknou bicí soupravu.....jenže já vím o čem mluvíte :-) Je to prostě jiný hudební styl.
Obrázek
Obrázek

Petr
Eliášův plamen
Představte se nám: Jsem admin.
Jméno: Petr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 30 srp 2009, 23:15

Nějak si nevzpomínám na nějakou skinheadskou písničku, co by mě při ní mrazilo jako při Mé vlasti... já tedy takový rozhled nemám a znám jen Orlíky (u nichž se mi líbí 2 písničky), ale stejně... :)
Obrázek
Obrázek

Opravdová láska k národu je věc velmi krásná; u slušného a čestného člověka se rozumí sama sebou; proto se o ní mnoho nemluví, tak jako slušný muž nevytrubuje do světa svou lásku k ženě a rodině.

Tomáš Garrigue Masaryk

Šneba
Svornost
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Šneba » 30 srp 2009, 23:21

Tak jako vždy je třeba rozlišovat učel skladby, na Smetanu si asi moc nezapoguješ... na druhou stranu je mnoho písní, mě třeba mrazí přii Klíči a to taky není Oi! kapela, ale je mnoho skladeb, nějaka ta píseň od Operačky či jiných, je toho dost, ale ne tak jak asi myslíš :-) a ja mám Smetanovu Mou vlast na kazetě v autě :-) hned vedle těch zmíněných Orlíků :-D
Obrázek

TOM!K
Svornost
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TOM!K » 30 srp 2009, 23:55

Petr píše:Nějak si nevzpomínám na nějakou skinheadskou písničku, co by mě při ní mrazilo jako při Mé vlasti... já tedy takový rozhled nemám a znám jen Orlíky (u nichž se mi líbí 2 písničky), ale stejně... :)
On bude možná trochu "problém" (schválně píši v uvozovkách), že ty jsi ten typ vlastence, jenž se dá charakterizovat přesně tak, jak to máš v popisu.. Pokud by většina národa cítila takovéto zdravé vlastenectví, bylo by vše v nejlepším pořádku. Nicméně se tak neděje a pokud chceme něco změnit, je podle mě nutné k tomu přidat i částečně vlastenectví "orlíkovského typu" .. Ono sice není nic špatného na tom, být tím čistým vlastencem, který si svou hrdost schovává jen v nitru, ale obávám se, že by to skončilo jen u zájezdů po krásách naší vlasti.. Abych to shrnul, není dobré být pouze jakousi stolní společností, ale tu a tam se ukázat na veřejnosti (pochod při nějakém výročí apod.)

Petr
Eliášův plamen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 31 srp 2009, 00:00

Nějak nevidím přínos této zemi v pouhém poslouchání písniček (to je snad o vkusu a o člověku, ne o vlastenectví) nebo trajdáním s vlajkama po náměstích. ;-) Viděl bych spíš přínos v osvětě (takové ty pouliční výstavy jsou super) a nebo třeba akcím proti náckům (v Německu např. zametají města). A v mnoha dalších věcech. Nějak nejsem na to hurá vlastenectví plné vlaječek a lvíčků... i když to mám samozřejmě rád, ale všeho s mírou.

A Orlíky bych raději nejmenoval, protože ti jsou pro hodně lidí synonymem rasistů a já zrovna nevyznávám nějakou bílou ligu :lol:
Obrázek
Obrázek

Opravdová láska k národu je věc velmi krásná; u slušného a čestného člověka se rozumí sama sebou; proto se o ní mnoho nemluví, tak jako slušný muž nevytrubuje do světa svou lásku k ženě a rodině.

Tomáš Garrigue Masaryk

TOM!K
Svornost
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TOM!K » 31 srp 2009, 00:04

Petr píše:Nějak nevidím přínos této zemi v pouhém poslouchání písniček (to je snad o vkusu a o člověku, ne o vlastenectví) nebo trajdáním s vlajkama po náměstích. ;-) Viděl bych spíš přínos v osvětě (takové ty pouliční výstavy jsou super) a nebo třeba akcím proti náckům (v Německu např. zametají města). A v mnoha dalších věcech. Nějak nejsem na to hurá vlastenectví plné vlaječek a lvíčků... i když to mám samozřejmě rád, ale všeho s mírou.

A Orlíky bych raději nejmenoval, protože ti jsou pro hodně lidí synonymem rasistů a já zrovna nevyznávám nějakou bílou ligu :lol:
Samozřejmě :) ale když jsem četl nástin profilu Svornosti, kde se píše, že se chtějí vyvarovat chyb VL, tak jsem si řekl, že by bylo rovněž špatné propagovat pravý opak... přesně jak jsi to psal-všeho s Mírou :D

Šneba
Svornost
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Šneba » 31 srp 2009, 00:14

Města dneska zametají i autonomní nacionalisté. Navíc osobně mohu z vlastní zkušenosti říci, že nejlepe jak srovnat agresivní nácky je pořadně seřezat, díky tomu mám od nácku klid i když do nich zhusta rejpu.

Nechci se zastávat Orlíku, ale je třeba než řešit konkretní písničku, je třeba koukat na kapelu jako na celek... Je rozdíl mezi "jakozávadným" Orlíkem a sofistikovanějším rasismem Buldoku, není možno směšovat
Obrázek

Petr
Eliášův plamen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 31 srp 2009, 00:21

Jo, i náckové zametají... oni vykrádají vůbec většinu věcí. Skoro všechny znaky mají od Antify, stejně jako přebírají i chování při pochodech atp.
Mlácení nácků mi přijde na jednu stranu k ničemu, nemusí to dělat dobrý dojem. Podle mě jsou mnohem důležitější akce pro veřejnost.
Jinak myslím, že Orlíky člověk poslouchat vůbec nemusí a o nic nějak nepřijde. To patřilo spíš k těm skinheads, což já nikdy nebyl a nejsem. :wink: A ani texty se mi leckdy nezdály... takže tak.
Obrázek
Obrázek

Tomáš Garrigue Masaryk

Zamčeno