Stránka 1 z 3

Karma

Napsal: 15 úno 2010, 23:19
od Petr
S Pavlem nás zaujala Frogggova poznámka ohledně karma módu. Už jsem nad tím módem přemýšlel před jistou dobou.
Nakonec se nám ho povedlo nainstalovat do fóra.

O co jde?

Uživatelé (mají-li více jak 10 příspěvků) nyní můžou ostatním udělovat plusy. Nástroje na to najdou pod avatarem každého uživatele. Karmu udělujete za kvalitní příspěvky.
Není to nijak omezeno co se frekventovanosti udělování týče. To se může změnit, kdyby to dělalo neplechu.

Proč jsme nainstalovali ten mód?
Pomocí tohoto módu můžete uživatele ocenit za kvalitní příspěvek. Můžete připojit komentář *proč* jste tak učinili.

Doufáme, že mód nebude zneužíván a nebudeme jej muset přenastavovat a nebo rušit. :)
Přeji hodně poctivě nasbíraných bodů. :-)

Re: Karma

Napsal: 16 úno 2010, 07:01
od Froggg
To jsem zase něco napsal :-D No, nevím, na jiných fórech si tím jen děcka honěj triko, případně si mezi sebou dávají příznivci x pozitivů, zatímco odpůrcům dávají negativy a nakonec to ztratí tu hodnotu, co to mohlo být. Tady jsou přeci jenom už dospělí lidé, tak nechť to dopadne lépe.

Re: Karma

Napsal: 16 úno 2010, 12:43
od Petr
Jo, právě. To je trochu riziko. Ale jak říkáš, tady jsou rozumnější lidé... nemělo by to dělat neplechu. :)
Osobně si myslím, že by bylo lepší, kdyby šlo dávat jen plusové body. :D Šlo by to nastavit, ale zatím bych to nechal takhle.

Re: Karma

Napsal: 21 úno 2010, 13:09
od Krtek
Koukam na to a všude vidim jenom+. nikde nejde dát -. má to jít ? A když dam plus, musim napsat zprávu, což nechci. prostě chci dát jenom plus. Je to možný nějak zařídit ?

Re: Karma

Napsal: 21 úno 2010, 15:40
od Froggg
Původně tu mínusy byly, Ó velicí také psali, že je nechají a najednou nejsou... Přitom by se pár kvalitních adeptů našlo:)

Re: Karma

Napsal: 21 úno 2010, 15:52
od Jirka
Krtek píše:Koukam na to a všude vidim jenom+. nikde nejde dát -. má to jít ? A když dam plus, musim napsat zprávu, což nechci. prostě chci dát jenom plus. Je to možný nějak zařídit ?
Napiš třeba jenom tečku ...

Jinak nějak nerozumím tomu, proč dávat mínusy? Plusy jsou od toho, aby člověk nemusel házet zbytečný post, že souhlasí a pokud někdo s příspěvkem nesouhlasí, tak je stejně lepší napsat proč nebo snad ne?

Re: Karma

Napsal: 21 úno 2010, 15:55
od Froggg
K mínusům - to sice ano, pokud nesouhlasím, je lepší napsat proč, ale ne v případě, že se daný názor protistrany, se kterým nesouhlasím, již po dvacáté opakuje a já na něj již devatenáctkrát reagoval. V tom případě je mínus vhodný hned 2x, jednak za nesmyslnou duplicitu a prosazování svého názoru, což není v souladu s korektním vedením diskuse a druhák za názor jako takový.

Re: Karma

Napsal: 21 úno 2010, 16:18
od Krtek
Zajímavej přístup Jirko. Takže někdo může nachytat někde 20x plus. OK. Pak bude jinde plácat nesmysly jako idiot a ty plusy mu zůstanou ? To se mi nezdá rozumný.

Re: Karma

Napsal: 21 úno 2010, 16:34
od Jirka
To bychom se tady za chvilku vymínusovali :lol: Asi je lepší to nechat takhle, protože ke shodě přece jen asi dojde méně často a bude to tak platnější ...

Krktu tohle není hitparáda a nejde o to kdo má víc nebo míň plusů :lol: ... prostě bych to moc neřešil a užíval to jen ve výjimečných případech za kvalitní příspěvek - dobrá informace, dobře zpracované ... nebo já nevím, dyť jde o to nejmenší :)

Re: Karma

Napsal: 21 úno 2010, 16:54
od Krtek
Souhlas že o nic nejde. Taky sem nelezu abych honil nějaký statistiky. Když chceš ale odměňovat, měl bys i trestat. takhle je to prostě nerovnováha.
Nebo mně napadá jak sem to viděl jinde že karma nebo něco podobnýho je třeba jenom k danýmu příspěvku a né na celýho uživatele.