Projekt "Vyjádři svou vlast"

Prostor pro představení dosud nerealizovaných projektů.
Dušan
Eliášův plamen
Pohlaví: Žena
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt "Vyjádři svou vlast"

Příspěvek od Dušan » 19 srp 2010, 23:26

jj, myslím, že se nějak domluvíte, aby se to mohlo rozjet. Jak jsem říkal, na Petra musíš počkat do neděle až se vrátí domů. Napiš mu třeba SZ tady na fóru a můžete si to pak probrat trochu živěji třeba po icq, jabberu, skajpu nebo tak nějak :)
Obrázek
Obrázek

Patriotom
Pokročilý diskutér
Představte se nám: Chci přispívat do diskuzí.
Pohlaví: Muž

Příspěvek od Patriotom » 19 srp 2010, 23:41

Bezva Dušane, děkuju :) Poslal sem Petrovi zprávu, tak se uvidí.

Nefertiti
Pokročilý diskutér
Představte se nám: No důvod - jeden váš člen, mě naverboval - že prý bych měla. A mimochodem - měl tu hodit Masaryka, tak snad to už udělal. Takže se hlásím teda - mušketýři :o)
Jméno: JI

Příspěvek od Nefertiti » 20 srp 2010, 19:06

Dušan ti to krásně osvětlil..že nikdo nemá čas, to je opravdu trošku zavádějící. Napsala jsem ti, že máš mít strpení a vydržet, protože těmto technickým věcem tady rozumí opravdu jen ti dva..pokud chceš rozjíždět projekt, tak si asi umíš představit, že je to časově náročné a obzvláště, když je na to málo lidí, takže oni se k tvému návrhu jistě časem dostanou, jen vydrž. Pokud ti nějaký kluk napsal, že tady někdo nemá čas, tak to byl asi jeho subjektivní postoj. Pravda je taková, jak ti psal Dušan a vlastně i Jirka. Vše, co se tady na foru děje, vše, co se tu objevuje nového - to tvoří lidé tady ve svém volném času. A už je hold na každém, kolik toho volného času má a kolik je ochoten ho věnovat sem - takže pokud ho někdo nemá a napsal ti to, nemluví za všechny. Tohle je forum, kde má každý možnost se angažovat, každý má možnost bojovat za uchování ať už historie, kultury apod. po svém. Je tady skupinka správců, kteří se tomu snaží dát nějakou formu (to je prostě nutné, jinak by tady časem z toho byla džungle) a rozvíjet vlastence, vymýšlet projekty viz ta Vlajka, sbírat informace o historii jako takové, ať to tady nefunguje jenom jako dobrý pokec, ale také jako stránka, kde se můžeš něco dozvědět, jako stránka, která spojuje lidi s podobným přesvědčením. Tvůj projekt je opravdu zajímavý a já jsem čistě laicky navrhla, že by mohl fungovat pod záštitou vlastenců. Ale zřejmě jsem to špatně pochopila. Vyložila jsem si to tak, že svůj projekt hodláš realizovat zde. Proto jsem taky poukázala opět čistě laicky na to, že nevím, jak by to datově zvládl. Tedy spíše, než ho umístit někam zde, tak tvůj projekt vytvořit jinde, ale třeba pod záštitou..Co jsem pod tím myslela ostatně Dušan nakonec pochopil naprosto správně..
Dušan píše:prostě ten Tvůj projekt může jet přímo pod internetovou hlavičkou Vlasti....asi tak, jak jsi mohl vidět u projektu "vlajka" jejíž adresu jsem tady dával
A proč jsem to tak myslela, vás už taky napadlo. To je prostě logický důvod:
Patriotom píše:Asi by nebylo úplně vhodný hodit to sem na stránky vlasti, myslim, že by to dost brzdilo chod fóra atd

Takže..nový pokus..pokud to chápu dobře, tak ty by jsi svému projektu rád šéfoval (což mi také přijde logické, vzhledem k tomu, že je to tvůj nápad) a tady na vlastencích hledáš podporu, případně pomocnou sílu, ano? Koho tady sháníš - to je jasné. Jestli ovšem od toho nečekáš trošku moc, ať nejsi zklamaný. Forum navštěvuje hodně lidí, ale myslím si, že už méně jich chodí sem do nápadů a vizí. Chci ti tím říct, že né každý, kdo je tady zaregistrován má snahu tu něco udělat. Někteří si jdou jednoduše jen na forum pokecat a nechtějí se ničeho účastnit.
:D Jirka ví, že já věci říkám na rovinu bez pardonu tak, jak jsou. A protože jsi tady nový, tak se ti jen snažím naznačit, ať si zase o nás nestavíš vzdušné zámky. Dívej se na věc realisticky. Já říkám, že návrh je to opravdu dobrý..teď záleží jen na lidech.
Naposledy upravil(a) Nefertiti dne 20 srp 2010, 20:32, celkem upraveno 2 x.
i o jednu kapku stoupne moře.

Patriotom
Pokročilý diskutér

Příspěvek od Patriotom » 20 srp 2010, 20:11

Nefetiti:
Když jsem psal ten návrh projektu, nevěděl jsem, jak je Vlast organizovaná, a ani mě nenapadlo, že by měli zájem rozjet to na svejch stránkách nebo se na tom něják ofociálněji podílet. A nezdá se mi to jako špatnej nápad, jenom si zkrátka nedovedu představit, že by měli správci Vlasti něják se podílet, čekal jsem, že zezačátku se tomu nebude moc věřit a nikdo s tim nebude chtít nic společnýho. Ale když říkáte, že by to tak mohlo bejt.. uvidíme. A není pravda, že bych tomu chtěl šéfovat. To je zase jenom ta původní vize, vyjádřená ještě když jsem nevěděl, že by byl zájem.
Nestavím si vzdušný zámky, ale zase se nechystám stavět je úplně pod zemí :)

Nefertiti
Pokročilý diskutér
Představte se nám: No důvod - jeden váš člen, mě naverboval - že prý bych měla. A mimochodem - měl tu hodit Masaryka, tak snad to už udělal. Takže se hlásím teda - mušketýři :o)
Jméno: JI

Příspěvek od Nefertiti » 20 srp 2010, 20:45

:D No...organizovaní tady až tak moc není a vtom je právě to kouzlo víš? Tady vládne rovnoprávnost. Organizace je asi taková, že tu jsou dva správci, kteří rozumí technickým věcem, protože konkrétně třeba já, jsem v technice ztracená :D a nebudu sama. A zbytek jsou lidi aktivní, třeba přiloží ruku k dílu a nebo lidi, kteří mají dobré názory nebo jakékoliv názory a prezentují se tu. V podstatě ale každý dělá něco, je to taková mozaika a ta tvoří celek. Každý je tu třebný, každý jinak. Bez lidí na fóru, by nemohlo fórum existovat, bez lidí, kteří tvoří, by neexistovala tvorba, chápeš? Není tu žádná hierarchie. Tady je každý jeden z nás.
Patriotom píše:čekal jsem, že zezačátku se tomu nebude moc věřit a nikdo s tim nebude chtít nic společnýho
Ale to snad, ne :) my tady nikoho neignorujeme, pokud se ti to stává jinde, asi navštěvuješ špatné stránky, hm? Tak minimálně ze startu budeš muset být ten, kdo bude svůj nápad korigovat, aby se neodklonil od tvé představy. Jenže bohužel správci jsou asi jediný schopni tvoje představy trošku realizovat po technické stránce. My ostatní můžeme jen rozvíjet tvou vizi třeba těma fotkama, v té pozdější fázi asi. Ale samozřejmě nemusí to být správci, stačí jen sehnat jiné technicky zručné osoby. A jinak je fajn, že jsi v krátkosti hodil svou výzvu i na forum :wink: No...uvidíš, jak se to vyvine.
i o jednu kapku stoupne moře.

Petr
Eliášův plamen
Představte se nám: Jsem admin.
Jméno: Petr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 22 srp 2010, 21:48

Pěkné, pěkné, pěkné. Tleskám.
Skvěle připraveno (to se jentak nevidí, že by někdo přišel téměř s hotovým projektem), jasně formulováno a nevidím na tom nic špatného. Koneckonců, i k tomuhle (ba delší dobu hlavně) fórum je. K prezentaci a případné realizaci takových projektů. Vždy bude nedostatek lidí, ale co se dá dělat. Holt takový je život.

No, příště se perte trochu méně, kdo to má po vás uklízet... :P resp. číst. Je léto, pohoda... nevím, jestli je to tím, že jsem se vrátil z dokonalé akce, ale přijdete mi všichni nějak nabroušení. Nebejt proti mariuhaně, tak řeknu, že tu lidi málo hulej. :mrgreen:

K věci.

Mně se to líbí. Hodně se to podobá mému nápadu s Novou českou vlajkou (takže mám už trochu zkušenosti s realizací podobného projektu po technické i ideové stránce... a není to marné, nápady od lidí chodí).

Myslím si, že se to zcela vejde do toho, co jsme probírali na srazu, hlavně s tím, co představoval Jirka (náplň Eliášova plamene).
Takže ten by tu měl jako první jásat (nějak jsem to nepostřehl, ale jsem v lehce roztržitém stavu).

Mně se to líbí. Nevidím důvod, proč bychom to neměli podpořit, ba nabídnout i doménu. Technicky to bude v některých případech náročnější, ale vím zhruba, jak to vyřešit.
Videa a fotky (obrázky) by se teoreticky nemusely nahrávat ani na náš server (ač místa máme habakuk)... služba jako imageshack (nebo třeba rajče) a YouTUBE (nebo Stream) bohatě poslouží. Ale k detailům asi později.
Největší problém tu vidím v nedostatku lidí (a zvláště ochotě místních se angažovat :twisted: - ale chápu to :wink: ).

Naštěstí pro podobný projekt není potřeba kvantum lidí, zvláště nějak příliš kvalifikovaných. Stačí vytvořit stránky a pak je již jen spravovat. V případě, že budou mít redakční systém, tak to zvládne za chvilku i cvičená opice (nikoho se nechci dotknout, ale je to zkrátka jednoduché), tudíž odpadají nároky na hledání webmastera.
Největší problém bude asi filtrace zaslaných materiálů od lidí (texty se musí číst atd. - aby se zabránilo spamu a dalším věcem). Ale lidi jsou líní a nedomnívám se, že by to znamenalo deset mailů denně.
Obrázek
Obrázek

Opravdová láska k národu je věc velmi krásná; u slušného a čestného člověka se rozumí sama sebou; proto se o ní mnoho nemluví, tak jako slušný muž nevytrubuje do světa svou lásku k ženě a rodině.

Tomáš Garrigue Masaryk

Patriotom
Pokročilý diskutér

Příspěvek od Patriotom » 22 srp 2010, 22:20

Petr:
Ahoj Petře,
jsem moc rád za to, jak ses vyjádřil- pozitivně :) Ano, máš pravdu, vlajce se to podobá, a ne, "neopsal" jsem to od Tebe :D Mimochodem dobrá soutěž, dneska jsem zkoušel nějákou vlajku vytvořit, ale výsledek byl o něco málo větší než nulovej, ale ještě se o to pokusim :D

K projektu. Moc jsi mě povzbudil. Teď jsem blíž prozkoumal vlajku, a koukám že hodnotí taky návštěvníci. Celou dobu jsem myslel, že hodnotí jenom nějáká porota :).
Co se hostingu týče, bude samozřejmě bezva když to bude na Vlasti, já sem to prostě nechtěl něják "vtírat". :)
Nahrávání fotek na imageshack mě taky napadlo, ale není to nepříjemný pro účastníky? Někomu by se to třeba ani nepovedlo. Nebo to jde něják "vzdáleně" ukládat na Imageschack, třeba pomocí nějáký miniaplikace na stránce? To by bylo asi vážně dobrý, na tohle jsem fakt laik, víš :) Na YouTube by byla nutná registrace, to by možná taky odradilo některý potencionální účastníky, ne?
Lidí vážně není potřeba moc. Jde o ten start toho projektu, protože každej umí jenom něco ( Samozřejmě Ty vypadáš velice schopně, jenom podle toho že bys zvládnul stránky udělat, nemluvě o tom, že Vlastenci.cz jsou na velmi vysoký úrovni).
Jasně že kontrola textů nebude žádná sranda, pokud by jich bylo víc. Možná by se tam mohlo dát nějáký políčko, kde by se "práskalo" :). Otázkou je, jestli by se i toto políčko nestalo terčem útoku spammerů. Potom dát třeba filtr na určitý slova, který text nesmí používat, a třeba "opisování textu z obrázku" při odesílání nějáký práce.
Klidně budu práce kontrolovat, ale je jasný, že když by se to rozjelo, bude nás muset bejt víc.

Díky za zprávu
Tom :wink:

Petr
Eliášův plamen
Představte se nám: Jsem admin.
Jméno: Petr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 23 srp 2010, 09:39

Já jsem ani nemyslel, že bys to opsal. Ty stránky mají několik vad (třeba hůř se prohlížejí vlajky, hůř se umisťují novinky), to chcu pak změnit. :wink:

Co se týče toho Imageshacku, tak jsem to samozřejmě myslel, že by se to nahrávalo přímo přes stránky. Takové řešení jsem už viděl a nebylo by zas tak těžké ho vytvořit. S videi je to vždy horší. Ale většina lidí má profil na YouTUBE (který je navíc spojitelný s facebookem, Gmailem a dalšími aplikacemi), a ten, kdo by rád poslal video, tak by ho měl mít. A kdyby ne, určitě by nám ho mohl poslat na mail a my bychom ho umístili na vlastní YouTUBE účet.
Obrázek
Obrázek

Opravdová láska k národu je věc velmi krásná; u slušného a čestného člověka se rozumí sama sebou; proto se o ní mnoho nemluví, tak jako slušný muž nevytrubuje do světa svou lásku k ženě a rodině.

Tomáš Garrigue Masaryk

Patriotom
Pokročilý diskutér

Příspěvek od Patriotom » 23 srp 2010, 10:17

Petr:
Tak ten imageshack by byl super, to je dobrý že to takhle jde. Je pravda, že v případě, že někdo nemá YouTube účet, může poslat video na mail a my ho nahrajem. Toho se klidně ujmu. Možná by bylo lepší dělat to primárně přes ten mail, aby to aspoň prošlo kontrolou než se to na ty stránky dostane, což by touhle cestou nebyl problém.

LAamo
Eliášův plamen
Představte se nám: Zvědavost a možnost podílet se na diskuzi
Jméno: Petra

Příspěvek od LAamo » 23 srp 2010, 16:01

Ahoj, prostě hustej nápad :-) moc se mi to líbí a nadchlo mě to, ráda bych se zkusila i zapojit :-) sice neumím nic moc na netu a pc ale vím, že nějaká práce se vždy najde :wink: napadá mě trocha propagace, nebo kontrola těch textů a obrázků...
Služba!
Život je krátký... abychom si lhali.

Zamčeno