Stránka 1 z 2

Skupiny

Napsal: 20 říj 2009, 12:17
od Šneba
Co se Mašínů týče, budu se asi vymykat "zelenému" standardu. Na Paumera mám lepší nazor než na ostatní. Ale nejsem tak bezvýhradný fanoušek Mašínů... Proste tohle je moc složité abych měl jednoznačný názor. Nemám ád komunisty, vím co dělali v 50. letech. Muj děda byl gulag, vymlátili mu na pankráci všechny zuby, za to že udajně přidával vodu do mlíka aby plnil dodávky. (Udal ho člověk co se po " revoluci" v té vesnici stal starostou za ODS :-() Ale nejsem si jist že zabít cestou kohokoliv je morálně správné, zabíjet policisti a vojáky budiž, ale normalní lidi dobré není ani v krizové situaci.

-- Aktualizace provedena v 20 říj 2009, 12:26 --
Dušan píše:Já vidím rozdíly i mezi Váma "zelenýma"....vždyť je to přece normální.....máš tady monarchisty čecha a VPP se kterýma se v něčem shodnu a v něčem zase vůbec...... Já nevím, pro mě tohle není žádné překvapení, spíš jenom potvrzení toho co jsem si vždy myslel.....na druhé straně myslím, že je fajn, že se dokážeme normálně bavit, že se neurážíme atd, z toho mám docela radost :-)
Tak jako je to tu zajímavé....

... zelení jsou asi jasněvyprofilovaní, narodně orientovaní, nazorově nejčitelnější

... monarchisti jsou taky jasně vyprofilovaní, vidí to zásadně jinak než "zelení" ale jejich nazor je homogenní a z jejich podstaty logický. Já bych je za vlastence nepovažoval, jsou prostě zemští patrioti. Nicméně nemám patent na nálepky, takže nechám toho

... a pak tu máme naprosto heterogení skupinu kolem vlastenci.cz, občas nechápu jak mužete držet pohromadě.. Dušan, benešovec Petr, Jirka (neuraž se ale ty mi spíše připadaš jako, omlouvám se musím použít kliše... pseudohumanista :-P)... musím uznat, že držíte pohromadě jen díky zpusobu jak názory hlásáte, nikoliv obsahu


Když to shrnu, je to legrace, stát je v loji už jen proto, že demokratičtí vlastenci se ani nehodnou jestli hovno smrdí. Autoritativní ultrapravice se pomalu díky DS přes svou rozstříštěnost sjednocuje a sami vidíte, jak jsou jejich ýsledky vidět... moc nebezpečné. Místo aby se demokratičtí vlastenci sjednocovali tak se tu akorát hádají i marginálních otázkách. Já osobně tak nadšen nejsem, je hezké si popovídat, ale co dál?

Re: Bratři Mašínové

Napsal: 20 říj 2009, 17:45
od Dušan
hmm, neshody v marginálních otázkách jsou právě zcela normální, ale jak je to teda s těma podstatnýma otázkama ??? Také se tak hrubě rozcházíme ??? ...formuloval někdo ty podstatné otázky ???

Jinak já si tady často připadám, jako takový kazisvět a říkám si, jak by to měli lidé kolem mě jednodušší, kdybych držel hubu či vůbec nebyl :lol: Já vím, že ač mám uvnitř docela jasná pravidla, hodnoty a mantinely, navenek si přímo libuju to všechno relativizovat.... jenže....pokud člověk "bourá" jen ty svoje jistoty, tak je to jeho věc, ovšem mám občas výčitky, že mnohdy až příliš ovliňuji svým relativismem myšlení jiných lidí.....je to dobře či špatně ???...to suď Bůh či někdo jiný....

Nemyslím si, že je to sice úplná pravda, nicméně něco bude na tom, jak říkáš, že "modří" drží pohromadě díky formě a způsobu a nikoli kvůli obsahu.....zamyslel jsem se nad tím a docela bych s tím souhlasil....a dokonce bych řekl, že způsob je právě většinou to v čem se lidé liší, poněvadž nakonec obsah chtějí skoro všichni stejný... Je možné, že jsi to myslel jinak, ale mě to inspirovalo právě k tomuhle zamyšlení. Všichni se zašťitují velkými slovy...pravdou, svobodou atd.....a v podstatě to všichni myslí upřímně a poctivě.....jak náckové, tak vlastenci, tak komunisti atd..... liší se jen ten způsob a forma, který určuje výsledek..... proto si myslím, že většinou je způsob důležitěší než obsah, poněvadž na obsahu se většina lidí shodne.

Jinak tahle diskuze tady k Mašínům asi nepatří, nicméně proč ji nerozvinout. Píšeš, že nejsi nadšen....to ani nemusíš neb není každý den posvícení, ale vznesl jsi otázku "ale co dál?" .... takže co dál ??? jak jsi to myslel ???

Re: Bratři Mašínové

Napsal: 20 říj 2009, 20:28
od Šneba
Ty jsi to vzal hodně zobecněné, ale inu jak již bylo řečeno "cesta do pekla je lemována dobrými úmysly"

myslel jsem názorovou heterogenitu, máte nejširší záběr ruzných názoru, u nas i u monarchistů je to užší, máme větší shodu na jednotlivých ozázkách.

Zásadní otázky považuji EU, integraci marginální záležitost např. Mašíny... vím, že je to subjektivní :-)

modří jsou humanisté (nemyslím to pejorativně), trošku hození do filozofie...
zelení jsou radikálové (nemyslím politicky, ale svou přímočarostí) praktici...
monarchisti mi přijdou a ted prosím VPP at mi to otluče o hubu... názorovou konzistencí někde na naší urovni, byt konkretní postoje mají spíše jako "modří"

jinak to barevné dělení mi přijde dost vtipné, udělejte monarchistům barvu, at mají taky svuj chlíveček (ano škatulkování a nálepkování je tuze pohodlné :-D)

Jinak kam směřovat o tom jsem si tu již psal s několika lidmy a myslím, že bylo řečeno vše... klidně to mužeme zopakovat :-) .. cílem je velké , silné vlastenecké sdružení co bude moc nést pochodeň vlastencu hájících demokracii, odmítající rasismus a tvořící protiváhu hnědému i rudému nebezpečí :-)

Re: Bratři Mašínové

Napsal: 20 říj 2009, 21:12
od čech
Teď jsem konečně pochopil what´s a go s těmi barvami. Ano, my monarchisté požadujeme také svoji barvu, nejlépe bílou, když už jste nám tu modrou vyfoukli. Jenom nikomu nedávejte červenou, buďte tak laskavi. :lol:
Víme, že to s tou trikolorou moc dobře nedopadlo a ještě bychom si tu chtěli sekat hlavy. Navíc by to znamenalo, že by i zde začali řádit komunisti.

Re: Bratři Mašínové

Napsal: 20 říj 2009, 21:14
od Via Pro Patria
Šneba: :mrgreen: :mrgreen: já nepotřebuju barvu
Máš pravdu, jsme tvrdohlaví a neústupní jako zelení

Třeba já tady nemám svůj avatar, protože jsou vypnutý a všichni je tu skoro mají :lol: a taky si nestěžuju, k čemu mi bude jiná barva 8)

Re: Bratři Mašínové

Napsal: 20 říj 2009, 21:21
od čech
Souhlas, ale když už máme hrát škatulata, tak jsem pro bílou. Za francouzské revoluce to byla barva Bourbonů, v Rusku byli zase Bělogvardějci stoupenci cara.

Re: Bratři Mašínové

Napsal: 20 říj 2009, 21:54
od Via Pro Patria
:mrgreen: dobře, bílou

Re: Bratři Mašínové

Napsal: 20 říj 2009, 22:26
od Šneba
:-D

tak až budete něco psát tak si tu svou barvu zvolte u příspěvků :-D

červená je hezká barva ani kdo ji nechce? tak si vemte modrou a červenou at si vezmou vlastenci.cz, mají k ní nejblíže s tou svou socialistickou evropou :-D

Re: Skupiny

Napsal: 21 říj 2009, 00:16
od Petr
Je to poměrně zajímavá myšlenka, proč "držíme pohromadě" (i když ona vlastně žádná hromada není). Je pravda, že mezi sebou máme poměrně dost odlišné názory na různá témata, ale nějak to nevadí. Hlavně že je sranda. :mrgreen:
Nakonec i do nějaké té práce omylem společně píchnem... :lol:

Re: Skupiny

Napsal: 04 dub 2010, 16:49
od Michal
516 témat... Co tam ta Svornost proboha pořád sepisuje?